KPSS nedir, nasıl çalışılır?

0
196
kpssagrubu-net

Kamu Personeli Seçme Sınavı, yani kısa adıyla KPSS birçoğumuz tarafından biliniyor ki devlet memuru olmak için ön şart. KPSS’ ye girip belirli bir not alacak ve bununla başvurarak diğer şartları taşırsanız memur olacaksanız. Ancak bu tabii ki o kadar kolay değil. Zorlu bir çalışma süreci gerektiriyor. Peki bu sınavı başaranlar nasıl başarıyor? Asıl soru bu.

 

KPSS’ de başarmak istiyorsanız önce neye çalışacağınızı bilmeniz lazım. Konuları öğrenmeniz, konulara göre güzel KPSS Ders Notları çıkarmanız lazım. Bunları sürekli tekrar etmeniz, test çözmeniz lazım. Gerekirse uzmanlar ile beraber kendinize ders programı çıkarmalı, hangi gün hangi saat hangi dersi çalışacağınızı tek tek planlamanız lazım. Ancak o zaman başarıya giden merdivenlerden ağır ağır çıkmaya başlayabilirsiniz.

 

kpssagrubu-net

 

Tabii ders çalışmanın yanında sosyal hayatına devam etmek isteyen arkadaşlar olabilir. Onlara da tavsiyemiz kendilerini sosyal hayata fazla kaptırıp ders çalışmayı unutmamalarını tavsiye ediyoruz. Küçük eklemeler ile sosyal hayatlarına da KPSS derslerini ekleyebilecekleri şeyleri öneriyoruz.

 

Örneğin ders çalışan biri hiç mi internete girmeyecek. Girecek tabii ki. Haberlere bakacak, forumları gezecek, sosyal medya hesaplarını kontrol edecek. Tabii bu esnada ne yapacak? Hemen KPSS A Grubu sitesine girecek. Çeşitli kategorilere ayrılmış konuları tek tek inceleyerek öncelikle çalıştığı ders ile alakalı konuları okuyacak, yorum kısmından soru soracak, cevap alacak. Böylece etkileşim yolu ile o konuları pekiştirmiş olacak. Siz de hemen konu içerisinde yer alan linklere tıklayabilir, KPSS ile ilgili konulara ulaşmak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER