Yıl 2001 : Biri Bizi Gözetliyor

1
414
efsane-yarisma-biri-bizi-gozetliyor-goz6evi-net

Yakın zamanda başlayacak olan yarışma Göz6 nın formatı akıllara benzer formattaki yarışmaları getirdi. Her ne kadar Göz6 nın formatı tam olarak açıklanmasa da akıllara belirli bir format gelmiyor değil.

Biz de sizler için geçmişte benzer formattaki yarışmaları araştırdık ve sırasıyla sizinle paylaşmaya karar verdik.

İlk paylaşacağımız yarışma 2001 yılında ekranlara gelmeye başlayan bir reality show olan “Biri Bizi Gözetliyor” .

Avusturya’da “Taxi Orange” isimli yarışmadan uyarlanarak kısa adı “BBG”, uzun adı “Biri Bizi Gözetliyor” olan, 12-14 yarışmacı ile hem bayan hem erkek yarışmacıların aynı ev içerisinde yaşadıkları, hemen her yerde kameraların bulunduğu ortamda 100 gün geçirdikleri bir yarışma formatı oldu.

 

bbg-goz6evi-net

 

Show TV’de başlayan yarışma 2 sezon çekildikten sonra Star TV ye geçti ve 3 sezon da orada çekildi. 5 sezon boyunca izlenme rekorları kıran yarışma bir çok karakteriyle tüm Türkiye’de dikkatleri üzerlerine çıktı.

6.Sezonda yeniden Show TV ye geçen yarışma formattaki bazı değişiklikler ile ne yazık ki beklediği ilgiyi göremedi ve yarışmanın son sezonu oldu.

Kanallarda günlük ortalama 3 saatlik çekimlere yer veren yarışmada toplamda 300’ün üzerinde bölüm yayınlandı.

Birçok ülkede yer alan benzerlerine nazaran daha muhafazakar olsa da Türkiye’nin 2001 yılı ve sonraki yıllardaki durumuna göre bazı kesimler için fazla açık geldi ve çok tepki topladı.

1 YORUM

CEVAP VER